Який пінопласт вибрати для утеплення фасаду

Утеплення будинку за допомогою якісного матеріалу – запорука тепла та комфорту в холодну погоду. Одним з найпопулярніших утеплювачів в Україні є пінопласт. В цій статті будемо говорити саме про нього, щоб ви змогли легше орієнтуватися у питанні вибору матеріалу для утеплення.

Пінопласт для утеплення стін – популярне і зручне рішення, але який саме вибрати? Поїхали розбиратись.

Пенопласт для утепления стен – популярное и удобное решение, но какой именно выбрать? Поехали разбираться.

Який пінопласт кращий для утеплення фасаду

Цей популярний і недорогий матеріал, який часто використовують для утеплення. Його виготовляють з полістиролу, який спінюють в процесі виробництва. Саме це дає пінопласту легку та пористу структуру. Легкий та дуже добре зберігає тепло. Щоб вибрати якісний матеріал, потрібно враховувати його щільність і товщину.

Загалом переваги пінопласту для утеплення фасадів досить приємні:

  • має легку вагу, тому з ним просто працювати;
  • пінопласт виготовляють широкими пластинами, що також полегшує монтування;
  • стійкий до підвищеної вологи;
  • пінопласт не несе шкоди вашому здоров’ю: не виділяє пил чи токсичні речовини;
  • стійкий до розповсюдження грибка та плісняви.

Пінопласт відрізняється за складом та способом використання. 

Наприклад пінополіуретан (ППУ) використовують для теплоізоляції труб та стін, також його використовують у виготовленні меблів.

Пінополістирол (ПСБ) використовують для утеплення стін, покрівлі та підлоги. Має високу щільність та низьку водопоглинальність.

Пінополівінілхлорид (ПВХ) часто використовують для шумоізоляції.

Також існує поліетиленовий пінопласт, який використовують для виготовлення різного виду пакування.

Якщо ж говорити про характеристики матеріалу та чому саме його використовують в утепленні, то варто зазначити наступне:

  • Пінопласт має низькі теплопровідні властивості, отже тепло не буде виходити через стіни та власне утеплювач;
  • Низький рівень водопоглинання – надважлива характеристика, оскільки накопичення вологи в шарі утеплювача призведе до погіршення теплоізоляційних властивостей та руйнуванню всієї конструкції;
  • Паропроникність навпаки має бути високою – це означає, що матеріал “дихає”. Це допомагає запобігти накопиченню вологи в середині стіни, яка може викликати грибок та плісняву;
  • Особливо важливою є вогнестійкість матеріалу, пінопласт є горючим матеріалом, але сьогодні його просочують спеціальним розчином, антипіреном, який знижує рівень займання.
  • Щільність матеріалу є одним з основних характеристик для вибору пінопласту для утеплення, впливає на властивості утеплювача витримувати надмірну вагу (будь-які механічні навантаження);
  • Довговічність. Чим кращий цей показник, тим, звичайно, популярніший пінопласт. Ніхто не захоче змінювати конструкцію раз на декілька років, тому стійкість до вологи, негоди та перепадів температури також важлива;
  • Легкість та простота монтажу. Тут все зрозуміло, це не основна характеристика, але не будемо проходити повз неї. Чим легше монтувати утеплювач, тим нижче буде ціна робіт.
  • Екологічність, матеріал має бути безпечним для навколишнього середовища та не повинен виділяти шкідливі речовини.

Порівнюємо, який пінопласт тепліший ПСБ-С - 25 чи ПСБ-С - 35

Вибираючи пінопласт для утеплення квартири варто врахувати, що саме потребує утеплення (стіни, підлога, покрівля). Від цього залежить детальний вибір матеріалу, що вплине на якість та довговічність конструкції.
Щільність пінопласту для утеплення фасаду частіше за все складає 15кг/м³. Але якщо обирати, який з цих варіантів кращий пінопласт для фасаду, то варто зауважити, що різниця в них не тільки в щільності.

Розгляньмо різницю характеристик детально:

Щільність. Безперечно щільність важлива, тому що вона впливає на теплоізоляцію. Чим більша щільність, тим краще пінопласт утримує тепло:

пінопласт щільністю ПСБ-С – 25 має теплопровідність 0.036-0.038 Вт/(м·К).
відповідно матеріал щільністю ПСБ-С – 35 – 0.034-0.036 Вт/(м·К)

Як бачимо, різниця незначна. Другий варіант бути теплішим в цілому, але різницю ви навряд чи відчуєте.

Міцність. Важливий критерій, який точно не варто відкидати вибираючи кращий пінопласт для фасаду.

Тут виграє пінопласт щільністю ПСБ-С – 35, він більш стійкий до механічних пошкоджень. Для утеплення підлоги такий пінопласт більш доречний.
В свою чергу ПСБ-С – 25 – достатня плотність пінопласту для утеплення фасаду панельного дому, стін та покрівля.

Як вибрати пінопласт для утеплення квартири правильно

Якщо ви плануєте утеплення фасаду свого житла, перш за все вам потрібно визначитись, що саме потребує утеплення: стіни, підлога, покрівля чи все одразу. Від цього буде залежати щільність пінопласту. Вище ми вже розібрались, що для утеплення стін пінопласт щільністю ПСБ-С – 25 чудово підійде.

Далі визначте кліматичні умови. Якщо там, де ви живете більшу частину року йдуть дощі і вологість відносно висока, краще вибрати пінопласт, який має низьку водопоглинальність. Так ви будете певні, що конструкція, яка створена для утеплення вашого житла прослужить довго.

Звичайно для початку потрібно визначитись з теплопровідними характеристиками пінопласту, який ви збираєтесь використовувати. Вони повинні повністю задовольнити ваші вимоги. Якщо ви не впевнені, ви завжди можете звернутись за консультацією до спеціаліста.

Зверніть увагу на механічну міцність матеріалу, якщо ви збираєтесь утеплювати, наприклад, підлогу, то ця характеристика одна з основних для вибору якісного пінопласту.

Не варто забувати про безпеку та екологічність пінопласту. Наявність відповідних сертифікатів має заспокоїти вас в цьому питанні. Якщо ви бажаєте отримати якісну та ефективну роботу, гарантію та спокійні нерви звертайтесь в LufikAlp. З цінами на послуги ви легко ознайомитись на сайті чи при короткій консультації телефоном.

Професійні альпіністи вже не перший рік утеплюють фасади будинків та мають досвід роботи на висоті. Висотні роботи не тільки складні, а й можуть бути небезпечними – довірте тепло і комфорт свого дому професіоналам.